Skip to Content

Sraz po 45. letech

Původní plán na uspořádání velkého srazu po 45. letech nevyšel, především z osobních důvodů na mé straně. Tento rok se mi nakupilo příliš mnoho problémů a já byl nucen odložit nebo zrušit většinu svých tradičních aktivit. Přijměte prosím mou omluvu. 

45. sraz tedy proběhl v běžném formátu, který jsme trochu vylepšili přítomnosti tabla. Zde patří velký dík Ivovi Ullmanovi, který o tablo celé ty roky pečuje a udržuje ho v autentickém stavu. Na letošních fotkách je myslím jasně viditelné, že na tablu se zub času projevil minimálně, jako ostatně i na nás všech. 

 Čtěte dál ... 

Sešlo se nás celkem 15, což je rekord tradičních ročních srazu a krásně jsme si pokecali a zavzpomínali. Nezapomněli jsme ani na symbolickou minutu ticha za spolužáky, kteří už nikdy na žádný sraz nedorazí. A samozřejmě jsme také probrali nepřítomné spolužáky, o kterých až na pár výjimek něco víme. 

Dospěli jsme všichni do důchodového věku, tedy alespoň podle aktuálních  legislativních pravidel a ačkoliv už často řešíme mnoho souvisejících problémů, jsme ještě tady a radost ze života převažuje nad starostmi. Není to samozřejmé, všichni známe kolem sebe až příliš mnoho příběhů lidí, kteří do důchodového systému pouze přispěli a nebylo jim dopřáno z něho čerpat. Nadto to ještě vypadá, že většina z nás i v tomto věku stále pracuje nebo něco podniká a nejde až tak o finanční prospěch, jako o potřebu být aktivní a nějak užitečný. Mám z toho osobně moc dobrý pocit a je mi ctí, patřit do této společnosti. 

K té zmíněné aktivitě patří také například projekt MOJE-MĚSTO, který se svou rodinou vytvořila a provozuje Táňa Macečková a který nabízí prodej originálních a užitných kovových reliéfů vybraných měst pro patrioty, kteří své město milují. Mi se ten nápad moc líbí tak to zde posílám dál. 

Omlouvám se na závěr za tu kapku nostalgické filozofie, chtěl jsem vlastně jen říct jak moc se mi to líbilo a jak rád jsem vás všechny viděl. Těším se za rok na dalším setkání a za pět let na velkém mejdanu, kde to pořádně roztočíme. 

Díky všem účastníkům.

20. října 2023
Zdenál