Skip to Content

Zpráva ze srazu po 38. létech

Letos se nám do pravidelného termínu namontovaly volby, asi se v Praze dozvěděli o prvním pátku v říjnu a zalíbilo se jim to. Já jsem si tedy v poklidu odvolil cestou na sraz a ve čtyři už seděl na Kuželně. Scházeli jsme se letos pomalu, pracovní dny jsou pro všechny čím dál náročnější. Nakonec se nás sešlo jedenáct, více-méně tradičních účastníků. Seznam je tradičně na fotkách v galerii, probralo se křížem krážem kde co a ani se moc nehovořilo o nemocech. 

Zato se více vzpomínalo na školní roky a zážitky zasunuté hluboko v paměti, ale přesto stále živé. Také se vzpomínalo na Lidku a Boba, kteří už na žádný sraz nikdy nepřijdou. No a tak jsme se dostali k realitě, že už za dva roky tady bude sraz po 40. létech (dlouhé é není pravopisná chyba, já to prostě počítám na léta, tedy roční období) a že by to chtělo něco speciálního. Také jsme se dohodli, že se do toho zapojíme všichni, takže prosím nažhavte mozkové závity a nahoďte návrhy a nápady na cokoliv kolem srazu po 40. létech. Předběžně jsme dospěli k následujícím nápadům:

  • Na tento sraz pozveme vybrané učitele, určitě pana profesora Paučka a paní profesorku Vrožinovou, další nápady na návrhy promyslete.
  • Sraz bychom chtěli zahájit ve škole, přímo ve třídě E-IV.A a tedy dalším úkolem je dát dohromady zasedací pořádek. Já osobně jsem neudržel ani kde ta třída byla.
  • Termínem srazu bude první sobota v říjnu 2018, tedy 6. října 2018 a vše začneme připravovat nejpozději v květnu 2018. Do té době se ještě předtím sejdeme první říjnový pátek 2017, tedy 6. října 2017. Je to složité, že … ale kdyby byl život jednoduchý, tak by v něm mohl uspět každý … 
  • Pokud někdo nevymyslí nic jiného, tak bychom se pak přesunuli na Kuželnu, kde jsou pro nás schopní připravit prakticky cokoliv, je to především firma zabývající se caringem a jsou v tom hodně dobří. Vše záleží na nás, kolik se nás sejde a kolik budeme ochotni zaplatit.
  • Pokud bude mít zájem alespoň dvacet lidí, tak už bude jistě prostor pro klasický soukromý raut s jídelním bufetem a třeba nějakým grilováním s vlastní hudbou, v podstatě ve stylu srazu po 30. létech. 
  • Počítáme také s roztočením a podepsáním našeho tablového motoru, který před 8 léty prošel restauraci a je bezpečně uskladněn u Ivoše. Jistě se budou hodit také historické fotografie … nezapomeňte, že hodně materiálu je zde na tomto webu.

No tak asi tak. Možná je to ještě předčasné, ale on ten čas ta hrozně letí a než se nadějeme, tak tady bude další sraz po 39. létech … a tak tedy už teď se se všemi těším na shledanou opět na Kuželně v pátek 6. října 2017.

V Ostravě 8. října 2016 
zapsal Zdenál