Skip to Content

Zpráva ze srazu po 34. létech

Letos se mi vůbec nechtělo přijít. Ve čtvrtek jsem absolvoval stotřicetikilometrový cyklovýlet na Lysou a v pátek se mi nahromadilo mnoho úkolů a tak jsem od časného rána po návštěvě zubaře už nezastavil. Když jsem se asi o půl čtvrté zhroutil doma do křesla, měl mnohem větší chuť na aktivní gaučing než na sraz. Sraz od kterého jsem očekával, že nepřijde mnoho lidí a že to bude nudné.

Překonal jsem se a přestože gaučing je moje oblíbená sportovní disciplína, vyrazil jsem. Naštěstí. V salonku už byla Táňa, Jirka a Honza a postupně přišli Tonda, Naďa, Alena, Standa, Ivo a Martin. Navzdory očekávání to bylo velmi příjemné setkání a uteklo to jako voda z koše. Tak nějak najednou už nechtěli další objednávky a chtěli ať zaplatíme a naznačovali, že už nás doma postrádají :-). Čepovalo se vynikající kvasnicové Svijanské pivo, také byl skvělý tatarák a prohovořilo se mnoho zajímavých záležitosti. Pochopitelně neprozradím o čem všem se hovořilo, tato znalost je výsadou účastníků. Ostraváci styďte se: Tonda Nováček dojel až z jižní Moravy. Nicméně myslím, že 10 lidi je vzhledem k okolnostem a současné rychlé době výborná účast.

Když nás vyhodili z hospody, zbylo nás akorát pět do auta k Macečkům. Martin mne tedy už tradičně zavezl domů a já jsem všechny pozval domů na kafe a na panáka, schválně jsem z garážového archívu vytáhl chabaňskou slivovici, co ji mám moc rád. Mám skvělou ženu. Byla moc ráda, že jsem o půl jedenácté večer přivedl domů návštěvu. Také všem ostatním se u nás líbilo, tedy alespoň jsem to tak vnímal přes lehce zamlžený filtr z kvasnicového piva a slivovice. Návštěva to byla celkem krátká a moc příjemná a předpokládám, že pak Martin všechny rozvezl k domovům.

Fotografický záznam je tradičně v galerii. Příští rok bude sraz po 35. létech a všichni se shodli, že bude ve stejné režii jako třicítka. Tedy u Maxima, hudba, zpěv, tanečky .... atd. Nevidím důvod proč nedodržet termín první pátek v říjnu a tak tedy si už teď zapište do diářů, že 4. října 2013 od 16:00 do 5. října cca 10:00 máte vypnuté mobily a jste u Maxima.

Tak asi tak. Mějte se všichni hezky a ahoj příští rok.

V Ostravě 6. října 2012 zapsal
Zdenál