Skip to Content

Zpráva ze srazu po 32. létech

CharlieTak nám utekl další rok a zase jsme se potkali u Maxima. Někdo oproti předpokladům nepřišel, někdo zase přišel, aniž to předem věděl, tak nějak to asi má na neformálním srazu být. Já dokonce (víceméně z recese a vzápětí v tom udělám nepořádek) prosazuji, že jsem nemusel žádné pozvánky posílat, protože přece všichni měli v díáří už rok zapsáno 1. října 2010 od 16:00 u Maxima. Celkem nás bylo letos méně, ale zato přesně 12 jako do poroty.

Průběh srazu byl docela standardní. Mám pocit, že se trochu více vzpomínalo na školu a zážitky s tím souvísející, to je prima a líbilo se mi to. Už jen proto, že mi to vyvolalo některé vzpomínky, na které už jsem úplně zapomněl. Jo, sladký čas mládí, ještě že stálé trvá. Myslím, že to je kitát od Goetha "Mládí není část života, ale duševní stav". Jen ty děcka, kdyby nám tak rychle nestárly. Konkrétní účast zaznamenám opět v rodných jménech, tentokrát podle pořadí jak kdo přišel:

Naďa Fajkusová, Jaroslav Horáček, Zdeněk Kamrla, Jiří Petržela, Alena Šelongová, Stanislav Jeziorski, Taťána Šoralová, Martin Maceček, Hana Ronovská, Radim Adam, Jan Bocek a  Stanislav Odstrčil.

Jak nás mělo být málo, obsazovali jsme napřed rohy stolů, aby to vypadalo, že tam je plno. Trochu je to viděl na fotkách, už jsou zveřejněné v galérii, přímý odkaz je http://spse.kamrla.eu/image/tid/116. Konkrétní obsah hovorů a vzpomínek záměrně neuvádím. Koho to zajímá, ať chodí na srazy.

 

Příští rok je první pátek v říjnu 7. října 2010. Určitě se v tomto termínu uvidíme, ale nadhazuji otázku kde. U Maxima je to prima, ale je to takové statické. Na srazech ze základní školy jsme před pár léty zavedli tyto roční neformální srazy na bowlingu a docela se to osvědčilo. Kolem čtvrté se sejdem, pokecáme, popijeme, kolem sedmé zahrajem hoďku až dvě bowling a zase sednem a všechno proberem, prostě ohlas a zkušenosti jsou dobré. Koho to zajímá, pokec a fotky jsou na webu http://zds.kamrla.eu/, v sekci Srazy. O bowlingu jsou srazy 34 a 36.

Dávám tedy na zváženou, zda nechcete příští rok také zkusit zahrát bowling. Na titulní straně vlevo úplně dole přibyla anketa, tak prosím hlasujte. Pochopitelně bowling znamená sraz přesunout od Maxima někam kde jsou dráhy a kde je možnost se v počtu cca 10-20 lidí usadit. Domluvili jsme se s Macečkovymi, že půjdeme prozkoumat bowling u nich na Dubině. Pokud jsem to dobře pochopil, je to tady: http://hajcman.orio.cz/, jinak to Martin upřesní. Nebudu v Maximovi objednávat zatím termín na příští rok a uvidíme, jak dopadne hlasování. Anketa je myšlena tak, že pokud většina nebude mít o bowling zájem, bude to příští rok zase v Maximovi.

Zmínil jsem se o Murteru, kde jsem právě byl na dovolené a dost lidí to znalo. Byl to fotograficky úžasný prostor. Malý ostrov, kde lze pěšky projít ze západního na východní pobřeží, vystoupat na nejvyšší vrchol s rozhledem na Kornatské ostrovy, no nechal jsem se zavalit fotkama a slíbíl odkaz:

Barvy Murteru

Dovolená na Murteru

Panorama Murteru

Panorama je dynamické, lze ho kolečkem na myši přibližovat a vzdalovat nebo si kliknout na vybrané detaily. Mimochodem je tam jedna z největších panoramatických fotek - Dubai od Geralda Donovana o velikosti 45 gigapizelů. Je to velmi zajímavé včetně popisu vzniku.

Všichni (téměř) jste Ostraváci, tak ještě trochu osvěty. V sobotu 25. 9. 2010 skončila akce "Cheopsová pyramida nad Ostravou", viz: http://www.pyramidanadostravou.cz/. Mám takové akce moc rád a v sobotu jsme vyrazili s pár přáteli na Emu (mimochodem také doporučuji, to je místo které má to, čemu se říká Genius Loci), podívat se na pyramidu seshora. Už se kazilo počasí, ale nicméně to byl moc pěkný zážitek včetně účasti na vypínání pyramidy. A výlet jsme domluvili na antidiskotéce o Krylovi s Jiřím Černý, která byla středu předtím ve Fiducii. A pak, že Ostrava není Evropské kulturní město, kam se hrabe blbá Plzeň. Fotky pyramidy jsou zde:

Výlet

Panorama

To je asi tak vše. Mějte se všichni moc hezky a zase někdy. Na tomto místě ještě srdečně děkuji Macečkovým, že mne bezbolestně a hladce dopravili domů. To byl servis první kategorie, chybělo už jen uložení do postýlky.

V Ostravě 2. 10. 2010 zapsal
Zdenál.

PS: Stálé mi někdo říka, že zapomněl heslo a proč na webu vůbec heslo je. Takže zase osvěta:

  • Heslo není třeba pro čtení příspěvků na titulní straně, kde se odehrává vše podstatné.
  • Kdo chce mít přístup k menu a  celé struktuře webu a hlavně chce psát příspěvky a komentáře, musí být registrovaný uživatel a musí se přihlašovat. Hlavním důvodem je skutečnost, že kdyby příspěvky mohli psát neregistrovaní návštěvníci, tak je okamžitě celý web zaplevelený reklamním a škodlivým spamem (čili nevyžádaným obsahem), který generují automatické programy, kterým se říká roboti. Bohužel žijeme se světě, kde musíme mít ke všemu klíče, jinak nám na náš píseček někdo vleze.
  • Ještě to má jednu uroveň. Registrovaní uživatelé, které já manuálně označím jako spolužáka vidí navíc kontakty na ostatní uživatele, které sami při registraci zadali.
  • Kdo zapoměl heslo nebo i uživatelké jméno, není ztracen. Stačí v přihlašovacím okně kliknout na odkaz  Zaslat nové heslo http://spse.kamrla.eu/user/password pod tlačítkem Přihlásit se. Pak stačí vyplnit mejlovou adresu, kterou jste použili při registraci a kliknou na tlačítko Poslat nové heslo. Na zadanou mejlovou adresu pak dojde odkaz pro jednorázové přihlášení ve kterém jsem ihned nasměrování na zadání nového hesla. Pokud jste zapoměli mejlovou adresu, kterou jste zadali při registraci, tak nezbývá než vytvořit novou registraci. Vše se děje automaticky a já o tom vůbec nevím, takže nemějte obavu, že to nějak obtěžuje. Popisem to vypadá složitě, ale v praxi je to jednoduché.