Skip to Content

Zpráva z plesu

O společné návštěvě plesu se hovořilo na srazu po 31. létech. Podle mého názoru tam byl zájem mnohem větší, než se nakonec při objednávce lístku ukázalo. Tato disproporce ale mohla být také způsobená skvělým plzeňským na srazu.

Plesu se každopádně za E-IV.A v roli průzkumníků zúčastnili dva spolužáci, jmenovitě Josef Hrabec a Zdeněk Kamrla s manželkami. Jednalo se o obecní ples obce Ludgeřovice, konaný 9. ledna 2010 v obecním domě v Ludgeřovicích. Vše zajišťovala Hanka Kusynová (Ronovská) s příslibem, že tyto plesy jsou velmi kvalitní. Vše co slíbila bylo ve skutečnosti splněno.

Ples byl zkrátka velmi příjemný. V moderním obecním domě s působivou a střízlivou výzdobou za doprovodu kvalitní živé hudby nám večer uběhl jako nic. Úvodní program zajištěný dětskými mažoretkami byl roztomilý a pozdější vystoupení profesionálních tanečníků bylo obdivuhodné a inspirující. Bonusy ve formě výborné večeře v ceně vstupného a úžasné tomboly (LCD televize, jízdní kolo a mnoho dalších cen) celkový dojem jen umocňovaly. Sál byl očividně vyprodán a přesto se dalo bez problému tančit, obsluha byla rychlá, prostě organizátorům lze jen pogratulovat k povedené akci. Drobnou překážkou bylo snad jen počasí. Mrznoucí déšť uprostřed sněhové kalamity opravdu není pro návštěvu plesu to nejlepší.

Nevím, zda se někde na webu obce Ludgeřovice bude odkaz na tento ples, zápisy do kroniky končí rokem 2008 a také v kulturních akcích je poslední ples z března 2008. Jsou tam aspoň fotky ze sálu, tak se mrkněte.

S Jožkou jsme se shodli, že neúspěch v tombole (nojo, kupujeme si jen symbolický počet lístků) nás nemůže odradit a že tento ples si v příštím roce zaslouží nájezd E-IV.A. Mají tam vedle sálu krásnou extrovnu pro cca 30 lidí, to bychom mohli zaplnit. Tak o tom přemýšlejte.

Na tomto místě děkuji Hance za veškeré organizační zabezpečení plesu, vše zajistila bezvadně.

Zapsal Zdenál.