Skip to Content

Čtrnáct dnů od srazu

Obrázek uživatele Zdenál

Od srazu po 30. létech uběhlo 14 dnů a já pomalu končím zpracování všech materiálů pro tento web. Právě jsem vypnul odpočítávání času do a od srazu a zapnu ho opět před dalším velkým srazem. Jestli bude za 5 nebo 10 let, to záleží na vás všech. Co je tedy za těch 14 dnů na tomto webu nového?

 • Profesorka Javorková
  Už mám tři fotky, co pořídil Ivoš před srazem u profesorky Javorkové a už jsou v galerii.
 • Videozáznam od Radima
  Radim dodal videozáznam, který celý večer pořizoval. Je zavěšený na webu v sekci ke stažení. Je to sestřiháno jako atmoška srazu, časem ještě bude projev profesora Paučka.
 • Konzervace tabla
  Tablo sraz celkem v pohodě přežilo a už je zabalené do igelitu a čeká na další velká sraz. Ve středu jsem navštívil Ivoše a tablo mu předal. Prima jsme pokecali, kdyby tak ty vzpomínky napsal zde na web.
 • Videozáznam od Ivoše
  Během návštěvy u Ivoše jsem si postahoval také video z mobilu, které Ivoš pořizoval prakticky během celé hodiny dějepravy. Také toto video je už zavešeno v sekci ke stažení.
 • Galerie spolužáků
  Přeorganizoval jsem galerii spolužáků. Nyní je tam všech 41 spolužáků a každý tam má pod číslem 00 fotku z tabla, případně v doby vzniku tabla. Do čisla 50 jsou fotky, které jednotlivi spolužáci dodali ke zveřejnění. Výjimkou je Lidka, které jsem fotky dodal sám. Pod číslem 50 má každý účastník srazu po třiceti létech dvě vybrané fotky z tohoto srazu. Další budou přibývat, pokud něco zašlete a při dalších srazech.
 • Výběr fotek ze srazu
  Přidal jsem galerii výběru ze srazu po 30. létech. Není členěná do jednotlivých etap a je v ni 165 fotek seřazených podle časové posloupnosti, jak šel na srazu čas. Důvodem je snaha poskytnout trochu rychlejší možnost prohlédnout si celý sraz.

Posledním významnějším počinem, který mám na zpracování srazu v plánu, je zalomení zprávy ze srazu do tisknutelné PDF podoby. Tuto bych pak zaslal naším třech oblíbeným profesorům. Bylo by prima, kdyby alespoň někteří z vás sem napsali něco, co by k té zprávě šlo přidat. Zejména se hodí vzpomínky na konkrétní události ve škole a při srazech. Já vím, na srazu se toho hodně řeklo, ale písemně to musí zpracovat každý sám, já to zprostředkovat nemohu. Mám na mysli třeba Ivošovu vzpomínku, jak obrátili Jandovi (asi ) otáčky vrtačky a ten se divil, proč to nevrtá a vrták už je rozžhavený do běla.

Ideální pro zápis těchto vzpomínek je blog. Prostě po přihlášení kliknete v menu na Blog a podmenu Můj blog. V horní časti obrazovky bude odkaz Odeslat nový záznam do blogu. Na ten kliknete, napíšete, co máte na srdci a pak dole stiknete tlačítko Uložit. Příspěvek se automaticky objeví na titulní stránce. Fakt to není nic složitého. Jednotlivé příspěvky pak může kdokoliv komentovat.

 Zapsal Zdenál.